Shefi i Google i dërgon personelit me emal detajet e kthimit në zyrë

Teknologji

Shefi i Google i dërgon personelit me emal detajet e kthimit në zyrë

Më: 7 maj 2021 Në ora: 00:04
Sundar Pichai

Shefi ekzekutiv i Google u ka dërguar një email punonjësve duke i inkurajuar ata të kthehen në punë në zyrë për të paktën tre ditë në javë pasi bllokimet lehtësohen.

Firma filloi rihapjen e zyrave në Prill dhe tani ka paraqitur detajet se si e parashikon javën e re të punës.

Në email, Sundar Pichai lartëson përfitimet e punës në zyrë.

Twitter ka thënë se punonjësit mund të punojnë nga shtëpia “përgjithmonë”, ndërsa Facebook ka thënë gjithashtu që punonjësit e saj mund të vazhdojnë të jenë me bazë në shtëpi.

Google ishte një nga kompanitë e para që ofroi punë nga shtëpia kur goditi pandeminë vitin e kaluar.

Më parë, stafi i Google, duhej të aplikonin zyrtarisht nëse dëshironin të punonin nga një vend i largët (përveç shtëpisë së tyre) për më shumë se dy javë. Kjo tani është zgjeruar në katër javë.

Në postën elektronike, Z. Pichai përshkruan përfitimet e të qenit në një zyrë: “Për më shumë se 20 vjet, punonjësit tanë kanë ardhur në zyrë për të zgjidhur probleme interesante në një kafene, gjatë një loje volejbolli ose kriket etj.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat