Twitter ka fshirë Fleets

Teknologji

Twitter ka fshirë Fleets

Më: 16 korrik 2021 Në ora: 08:39
Twitter

Ditën e Mërkure Twitter lajmëroi se do të anulonte një prej veçorive që implementoi së fundi për të konkurruar me Snapchat dhe Instagram.

Bëhet fjalë për Fleets dhe vendimi erdhi në një kohë kur u raportuar se Twitter po eksperimenton me implementimin e reklamave brenda tyre.

Kështu Twitter do të kishte monetizuar postimet dhe përmbajtjet e Fleets.

Twitter lançoi Fleet në Nëntor të 2020. Përdoruesit mund të postonin foto me ekran të plotë, video, ose reagime ndaj cicërimave dhe të fshiheshin automatikisht pas 24 orësh.

Fleets erdhën një vit pas debutimit të opsioneve të ngjashme nga Snapchat dhe Facebook. Qëllimi i tyre ishte të nxiteshin përdoruesit të postojnë më tepër.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat