Twitter vjen me butonin “pro” dhe “kundër”

Teknologji

Twitter vjen me butonin “pro” dhe “kundër”

Më: 24 korrik 2021 Në ora: 09:21
Twitter

Twitter po punon për reagime të reja, pozitive dhe negative, të cilat shoqërohen me retweet dhe mundësi përgjigjeje, dhe është konfirmuar që tipari po testohet për një grup të vogël përdoruesish në iOS.

Kompania tha që përdoruesit e iOS mund të shohin votat “po” dhe “jo” në disa stile të ndryshme (shigjeta lart dhe poshtë, ikona të shigjetave të zemrës dhe ikona të gishtit lart dhe poshtë) dhe të provojnë tiparin për të “kuptuar llojet e përgjigjeve që përdoruesit duan të gjejnë në vargjet përkatëse “.

Edhe pse Twitter nuk ka njoftuar nëse planifikon ta bëjë votimin “pro” dhe “kundër” një tipar të përhershëm, është e qartë se kjo është diçka që ne tashmë kemi qenë në gjendje të shohim në forume të internetit.

Kompania tha se aktualisht këto opsione nuk janë publike dhe se tani për tani nuk do të ndikojë në renditjen e tweets.

Twitter ka luajtur me lloje të tjera të ndërveprimeve me cicërimat në të kaluarën, duke përfshirë reagime që imitojnë emoji-t që Facebook përdor për postimet e tij dhe mesazhet e Messenger.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat