Apple po ndërton një seli të re rajonale në Los Angeles

Teknologji

Apple po ndërton një seli të re rajonale në Los Angeles

Më: 10 tetor 2021 Në ora: 17:22
Apple

Apple do të ndërtojë një seli të re rajonale në kufirin e Culver City dhe Los Angeles, tha kompania të premten, duke sinjalizuar investimin e vazhdueshëm të kompanisë për t’u bërë një lojtar i madh i Hollywood-it.

Selia do të përfshijë dy ndërtesa zyre dhe do të strehojë ekipe që punojnë në Apple TV+, Apple Music, inxhinieri dhe inteligjencë artificiale, tha Apple.

Selia e re e Apple është një shenjë se kompania do të vazhdojë të investojë në krijimin e përmbajtjes për Apple TV+, shërbimi i saj i transmetimit, i cili filloi në vitin 2019.

Gjithashtu tregon se Apple do të vazhdojë punësimin dhe zgjerimin në Hollywood.

Megjithatë Apple ende nuk ka zbuluar numrat e abonuesve për Apple TV+, thuhet se ka shumë më pak orë përmbajtje sesa rivalët si Netflix ose Disney+.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat