Microsoft po mbyll rrjetin e tij social në Kinë

Teknologji

Microsoft po mbyll rrjetin e tij social në Kinë

Më: 14 tetor 2021 Në ora: 19:11
LinkedIn

Microsoft po mbyll rrjetin e tij social, LinkedIn, në Kinë, duke thënë se të qenit në përputhje me shtetin kinez është bërë gjithnjë e më sfiduese.

Vendimi vjen pasi faqja e rrjeteve të karrierës u përball me pyetje për bllokimin e profileve të disa gazetarëve.

LinkedIn do të nisë një version të faqes vetëm për punë, të quajtur InJobs, më vonë këtë vit.

Por kjo nuk do të përfshijë një burim social ose aftësinë për të ndarë ose postuar artikuj.

Zëvendësi-shefi i LinkedIn, Mohak Shroff , shkroi në blog: "Ne po përballemi me një mjedis operativ shumë më sfidues dhe kërkesa më të mëdha të pajtueshmërisë në Kinë".

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat