Google teston funksionin Smart Downloads për YouTube, që funksionon në pajisjet me sistem operativ Android

Teknologji

Google teston funksionin Smart Downloads për YouTube, që funksionon në pajisjet me sistem operativ Android

Më: 17 janar 2022 Në ora: 19:26
Foto ilustrim

YouTube ka filluar me testimin e funksionit të ri të quajtur Smart Downloads, e realizohet përmes aplikacionit që funksionojnë në pajisjet me sistem operativ Android

Smart Downloads funksionon në atë mënyrë që shkarkon 20 klipe çdo javë, bazuar në preferencat e përdoruesit dhe kjo bëhet kur pajisja është e lidhur me rrjetin wi-fi.

Qëllimi është që të kursehet shpenzimi i pakos së telefonisë mobile, kur përdoruesi është në lëvizje dhe shikon videot e tij të preferuara.

Opsioni i ri është i qasshëm vetëm për përdoruesit Premium në Evropë, e aktivizohet menjëherë.

Ata që duan ta provojnë duhet të lajmërohen deri më 14 shkurt, e aplikacioni do t’i njoftoj përdoruesit nëse u mungon hapësira në pajisje për të shkarkuar video klipet.

Të gjitha video-klipet ruhen në librari me videot e tjera që mund të jenë shkarkuar më herët. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat