Twitter mund t’ju pushojë nga puna, paralajmëron Elon Musk

Teknologji

Twitter mund t’ju pushojë nga puna, paralajmëron Elon Musk

Më: 19 janar 2022 Në ora: 13:37
Elon Musk

I njohur shpesh nga postimet e tij në Twitter, themeluesi i Tesla, Elon Musk nuk i shmanget shpërndarjes së memeve që shumica e profesionistëve i ndalojnë në një mjedis të rreptë korporativ.

Drejtori i Tesla, Elon Musk është i famshëm për udhëheqjen e kompanisë më të vlefshme të automjeteve elektrike (EV) e gjithashtu dhe për komentet e tij të vrazhda në Twitter.

Nuk është sekret që postimi i diçkaje ” kontraversale” në platformën e mikroblogimit madje mund t’ju pushojë nga puna.

Është një debat i vjetër klasik që përdoruesit e vjetër të internetit pëlqejnë, ‘të flasin pa dorëza’ në platforma të rrjeteve sociale,  dhe për këtë arësye Musk e ka kthyer këtë frazë në një meme që disa mund ta konsiderojnë edhe një paralajmërim.

Sipas një sondazhi në Twitter, është një tallje pasi CEO i Tesla kohët e fundit u fut në telashe pasi vendosi të shesë disa nga aksionet e tij në Tesla.

Investitori i Tesla-s, David Wagner, kishte paditur Musk për shkeljen e marrëveshjeve me rregullatorin amerikan të letrave me vlerë. Rregullatori amerikan madje e paditi atë në vitin 2018 pasi bëri shaka për privatizimin e Teslës. Akuzat pretendojnë se cicërimat e Musk manipulojnë çmimet e aksioneve të Teslas në berzë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat