Tesla njeh kriptomonedhën Dogecoin

Teknologji

Tesla njeh kriptomonedhën Dogecoin

Më: 20 janar 2022 Në ora: 20:42
Tesla, Dogecoin

Kompania e makinave elektrike,Tesla, e themeluar nga miliearderi Elon Musk, ka filluar t’i lejojë njerëzit të blejnë mallra të markës duke përdorur  kriptmonedhën, Dogecoin.

Lajmi u bë i ditur nga vetë Musk i cili përmes rrjetit të tij social la të kuptohet që kriptomonedha do të pranohej për blerjen e produkteve që kompania e tij prodhon.

Menjëherë pas këtij njoftimi,vlera e tij u rrit me 14% .

Një investitor e ka quajtur “Dogecoin”,  “kripto e njerëzve” dhe tha se kompania e tij hapësinore SpaceX do ta pranonte atë si pagesë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat