Apple bëhet kompania e parë që arrin vlerën e tregut prej 3 trilionë dollarë

Teknologji

Apple bëhet kompania e parë që arrin vlerën e tregut prej 3 trilionë dollarë

Më: 27 janar 2022 Në ora: 16:07
Foto ilustrim

Gjiganti teknologjik Apple ka arritur një tjetër moment historik të madh.

Prodhuesi i iPhone arriti të hënën një vlerë tregu prej 3 trilionë dollarësh.

Gjë që e bëri kompaninë e parë të tregtuar publikisht që ka pasur një vlerë kaq të madhe.

Video:

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat