Po vjen një telefon i shpejtë Realme 150 W

Teknologji

Po vjen një telefon i shpejtë Realme 150 W

Më: 15 shkurt 2022 Në ora: 16:36
Foto ilustrim

Realme ka njoftuar tashmë teknologjitë e karikimit mbi 100 W, dhe këtë herë pritet një telefon që mbështet karikim edhe më të shpejtë.

Realme prezantoi teknologjinë e karikimit 125W UltraDART në muajin korrik 2020, dhe në tetor të vitit të kaluar, nënpresidenti i kompanisë Mahdav Shet vuri në dukje se Realme do të prezantojë telefonin e parë 125W në 2022.

Ndërsa presim për komercializimin e teknologjisë 125W UltraDART, thashethemet e reja sugjerojnë se Realme do të nxjerrë telefona me mbështetje për karikimin e baterisë 80W dhe 150W.

Ky informacion u publikua nga një pager i besueshëm Digital Chat Station, dhe pretendohet se Realme do të përdorë karikues 160 W nga Oppo, për të karikuar telefonat e tyre me një shpejtësi prej 150 W.

Përveç kësaj, burimi thekson se së shpejti do të shfaqet një telefon Realme që përdor çipset Dimensity 8000, por nuk janë publikuar detaje shtesë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat