Roboti që mbledh mbeturina

Teknologji

Roboti që mbledh mbeturina

Më: 7 maj 2022 Në ora: 16:23
Foto ilustrim

Se robotët janë bërë pjesë e jetës së përditshme, kjo nuk është ndonjë lajm i veçantë.

Ata tanimë mund t’i shohim në hapësira të ndryshme, që nga fabrikat, deri te restorantet.

Dhe në një video të publikuar në rrjetet sociale, një i tillë shihet edhe në një plazh.

Aty, ai, siç edhe mund të shihet, ndihmon në mbledhjen e mbeturinave.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat