WhatsApp do t’i lejojë përdoruesit të largohen “në heshtje” nga bisedat në grup

Teknologji

WhatsApp do t’i lejojë përdoruesit të largohen “në heshtje” nga bisedat në grup

Më: 18 maj 2022 Në ora: 18:50
Foto ilustrim

WhatsApp vazhdon të punojë në zhvillimin e aplikacionit dhe risia që po vjen do t’i lirojë përdoruesit nga disa shqetësime.

WhatsApp njoftoi më herët se numri i anëtarëve të bisedës në grup do të rritet në 512, reagimet ndaj mesazheve dhe transferimet e skedarëve më të mëdhenj janë njoftuar, dhe tani fokusi është qartësisht në diskrecionin.

Risia që WhatsApp po teston aktualisht është heqja e njoftimeve për daljen nga grupi. Në të ardhmen, njoftimin do ta marrin vetëm administratorët, jo të gjithë anëtarët e grupit.

Shumë do të pranojnë se duan të largohen nga grupe të caktuara, por mos e bëni këtë sepse çdo anëtar i grupit do ta vërejë, gjë që rezulton me nervozizëm. Megjithatë, një përditësim i ri i aplikacionit do ta lehtësojë atë situatë.

Nuk dihet ende saktësisht se kur do të arrijë në cilën platformë do të shfaqet fillimisht, iOS apo Android, por sigurisht që do të jetë një lehtësim.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat