Nintendo bëri një Switch shumëngjyrësh të mbuluar me bojë Splatoon 3

Teknologji

Nintendo bëri një Switch shumëngjyrësh të mbuluar me bojë Splatoon 3

Më: 7 korrik 2022 Në ora: 00:35
Foto ilustrim

Duke fryrë nga dyshemeja e lyer me spërkatje vjen një model i ri Switch OLED.

Nintendo ka njoftuar se më 26 gusht, do të nxjerrë një edicion special Splatoon 3 SWOLED.

Për ata prej jush me misofoni (ose thjesht i urreni të gjithë tingujt e bojës së lagësht që lojërat Splatoon duan t’i hedhin) dhe nuk mund të duroni më shumë se pesë sekonda të videos, Splatoon 3 SWOLED përmban një kontrollues gradient blu dhe të verdhë së bashku me një dok i bardhë me mbishkrime.

Shoqërues i Switch OLED-it të ri do të jetë një kontrollues Nintendo Switch Pro i integruar me Splatoon 3 dhe çantë mbajtëse.

SWOLED u lançua më 8 tetor të vitit të kaluar, dhe ky duket të jetë edicioni i parë special i konsolës.

Është e arsyeshme që ndërsa lëshohen më shumë lojëra tentpole të Nintendo (duke parë ju, vazhdim i The Legend of Zelda: Breath of the Wild), do të ketë më shumë SWOLED me tematikë që vijnë së shpejti.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat