Japonezët gjejnë zgjidhjen ideale për të freskuar kafshët shtëpiake

Teknologji

Japonezët gjejnë zgjidhjen ideale për të freskuar kafshët shtëpiake

Më: 3 gusht 2022 Në ora: 10:32
Pajisja është e vogël, e lehtë, funksionon me bateri dhe është e lidhur me një veshje të posaçme

Një markë veshjesh japoneze ka menduar që të krijojë një freskuese të vogël që mund të vishet nga qentë e macet, në mënyrë që të mos e ndjejnë vapën e madhe të verës.

Pajisja është e vogël, e lehtë, funksionon me bateri dhe është e lidhur me një veshje të posaçme.

Shpikësja e kësaj freskueseje për kafshë, Rei Uzawa, thotë:

“Qeni im e ndjente shumë vapën kur dilte xhiro dhe doja t’i jepja një zgjidhje këtij problemi”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat