Elon Musk akuzon Twitterin për mashtrim, i bën kundërpadi

Teknologji

Elon Musk akuzon Twitterin për mashtrim, i bën kundërpadi

Më: 5 gusht 2022 Në ora: 23:28
Elon Musk

Elon Musk ka akuzuar Twitter-in për mashtrim në një kundërpadi të bërë lidhur me marrëveshjen e tij të ndërprerë prej 44 miliardë dollarësh për kompaninë e mediave sociale, për të cilën ai tha se mashtroi ekipin e tij në lidhje me bazën e saj të vërtetë të përdoruesve.

Sipas The Washington Post, kundërpadia e paraqitur nga miliarderi dhe CEO i Tesla-s, e paraqitur të enjten, pretendon se Twitter ka kryer mashtrim, shkelje të kontratës dhe shkelje të Aktit të Letrave me Vlerë të Teksasit.

Kundërpretendimet e Musk u depozituan në mënyrë konfidenciale javën e kaluar dhe u zbuluan në një dosje të enjten vonë në Gjykatën e Kancelarisë së Delaëare, raportoi Ëall Street Journal.

Musk u ofrua të blinte kompaninë në fillim të këtij viti, më pas u përpoq të tërhiqej nga marrëveshja duke pretenduar se platforma sociale ishte e infektuar me një numër shumë më të madh të përdoruesve dhe llogari të rreme.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat