YouTube Music më në fund e sjell ri-dizajnin e Now Playing tek iPad-ët

Teknologji

YouTube Music më në fund e sjell ri-dizajnin e Now Playing tek iPad-ët

Më: 15 gusht 2022 Në ora: 15:28
Foto ilustrim

YouTube Music e kishte shpërndarë ri-dizajnin e tyre të Now Playing në ekranet e Android në qershor të vitit 2020, të cilën e sjelli tek iPhone-ët pas afro 1 viti më vonë, dhe tani ky UI ka ardhur edhe tek iPad-ët.

Rindërtimi fillon me kopertinën që nuk shkon më skaj më skaj pasi tani ka një “kufi”, raporton 9to5Google.

Ndërrimi i këngëve/videos në YouTube Music është ende në krye me Cast, ndërsa pas këtij ri-dizajni menyja e “overflow” mund të qaset nga këndi i sipërm në anën djathtas.

Arti i kopertinës është i madh – veçanërisht në orientimin e portretit – me “gishtin e madh” lart/poshtë në krah të titullit dhe artistit të këngës.

Mund të klikoni këngën për ta shpërndarë, shkarkuar dhe shtuar në listën e luajtjes. Më poshtë është afati kohor, me luajtje/pauzë dhe prapa/para ndërmjet përzierjes dhe përsëritjes.

Mund të lëvizni ose klikoni në ekran për ndërrimin e këngës, përderisa tekstet dhe këngët e ngjashme, janë në pjesën e poshtme.

Ndërsa, fatkeqësisht, ju nuk mund ta ndërroni këngën duke e lëvizur kopertinën e këngës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat