Snapchat për ueb tani i disponueshëm për të gjithë

Teknologji

Snapchat për ueb tani i disponueshëm për të gjithë

Më: 17 shtator 2022 Në ora: 12:02
Foto ilustrim

Aplikacioni lëshoi gjithashtu miniaplikacione të reja iOS 16 për ekranin e kyçjes që e bëjnë më të lehtë për përdoruesit të hidhen në biseda.

Veçoritë e mesazheve dhe të bisedës me video mbërritën në ueb në korrik të këtij viti, por vetëm në tregje të caktuara dhe për abonentët e Snapchat+.

Tani, Snapchat për Web është më në fund i disponueshëm për të gjithë përdoruesit e këtij aplikacioni në mbarë botën. Ky mund të jetë një opsion më i mirë për ata që dërgojnë më shumë mesazhe ose shkruajnë më shumë, pasi kanë nevojë për një ekran më të madh dhe qasje në tastierë reale.

Ndërfaqja e uebit ofron një dizajn bazë, por mund të përdoret gjithashtu për të dërguar foto dhe për të bërë thirrje audio dhe video. Kompania Snap thekson se aplikacioni ueb së shpejti mund të marrë më shumë funksione kryesore që tashmë i ka versioni celular i shërbimit.

Përveç kësaj, Snapchat ka lëshuar miniaplikacione të ekranit të kyçjes brenda platformës iOS 16. Widget-et i lejojnë përdoruesit të krijojnë shkurtore për bisedat që dëshirojnë, në mënyrë që të mund të nisin bisedat nga ekrani me një trokitje të vetme.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat