Bitcoin kërcen mbi 20,000 dollarë për herë të parë në rreth një javë

Teknologji

Bitcoin kërcen mbi 20,000 dollarë për herë të parë në rreth një javë

Më: 27 shtator 2022 Në ora: 09:19
Foto ilustrim

Bitcoin shpërtheu mbi 20,000 dollarë të martën për herë të parë në rreth një javë, pasi kriptovalutat u rritën, së bashku me asetet e tjera të ndjeshme ndaj rrezikut.

Kriptomonedha më e madhe për nga vlera e tregut, bitcoin, u rrit me më shumë se 5% në 20,286 dollarë.

E dyta monedhë më e madhi, eteri, u rrit me 4% në nivelin më të lartë të një jave prej 1,389 dollarësh.

Në tregun më të gjerë dollari u lehtësua lehtësisht pasi u ngjit në majat e reja të hënën.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat