​Fansat e Musk i bënë një monument me vlerë 600 mijë dollarë

Teknologji

​Fansat e Musk i bënë një monument me vlerë 600 mijë dollarë

Më: 15 nëntor 2022 Në ora: 13:06
Monumenti i Musk

Tifozët e Elon Musk kanë ndërtuar një monument 10 metra të gjatë kushtuar heroit të tyre, i cili u kushtoi atyre më shumë se 600.000 dollarë për ta ndërtuar.

Statuja unike tregon kokën e njeriut më të pasur në botë të ngjitur pas trupit të stilizuar të një dhie teksa hip mbi një raketë, shkruan Independent.

Është ideja e kompanisë së kriptomonedhave Elon GOAT Token ($EGT), e cila planifikon ta prezantojë dhe ia prezantojë miliarderit në vendin e tij të punës në Austin në fund të muajit.

$EGT sqaroi se shumica menduan se nuk do të realizohej kurrë, por “pas një viti punim për statujën, do t’ia prezantojmë Elonit”.

“Ne vërtet duam thjesht të takojmë djalin dhe t'i japim një statujë, në fund të fundit, ai është njeriu më inovativ i gjallë, kështu që GOAT do të thotë më i madhi i të gjitha kohërave”, tha kompania.

Koka e aluminit është bërë nga skulptorët kanadezë Kevin dhe Michelle Stone. Kevin i tha një stacioni televiziv lokal se ata shpenzuan më shumë se 700 orë vetëm duke bërë kokën.

$EGT sqaroi se "ata ndërtuan një monument 600,000 dollarë për Musk për nder të arritjeve të tij të shumta dhe përkushtimit ndaj kriptomonedhës".

Monumenti duhet t'i dorëzohet dhe t'i paraqitet Musk më 26 nëntor.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat