Video-loja “Gran Turismo 7” mori tre vetura të reja dhe një pistë

Teknologji

Video-loja “Gran Turismo 7” mori tre vetura të reja dhe një pistë

Më: 24 nëntor 2022 Në ora: 23:08
Foto ilustrim

Video-loja Gran Turismo 7 ka marrë një përditësim që përfshin tre vetura të reja dhe një pistë shtesë.

Bëhet fjalë për pistën Road Atlanta që ndodhet në Braselton të Gjeorgjisë, e cila është e gjatë 4088 metra. Ai përbëhet nga 12 kthesa dhe ka një ndryshim në lartësi prej 38 metrash. Rruga më e gjatë është 1275 metra e gjatë.

Lojtarët kanë në dispozicion edhe tre vetura të reja, të cilat vijnë nga periudha të ndryshme.

BMW M2 Competition (2018) është më i fundit në mesin e tyre, ai është një model i gjeneratës së mëparshme i mundësuar nga një 3.0-litërsh dy-turbo drejt-gjashtë që zhvillon 45 kuaj/fuqi dhe 551 Nm çift rrotullues.

Sipas specifikimeve të fabrikës, kupeja me kambio manuale me 6 shpejtësi përshpejton nga 0 në 100 km/h për 4.4 sekonda, ndërsa versioni me kambio automatike me 7 shpejtësi arrin “100” për 4,2 sekonda. Shpejtësia maksimale e kufizuar elektronikisht është 249 km/h ose 280 km/h me paketën opsionale M Driver’s.

Vetura e dytë është një Nissan Silvia K Aero i vitit 1996. Modeli Silvia u rifreskua në vitin 1996 në mënyrë që pjesa e sipërme e kapuçit të marrë një formë më të rrumbullakosur, si dhe drita të ridizajnuara. Sa i përket motorit, ai është një njësi me katër cilindra 2.0 litra me një turbocharger që zhvillon 217 HP dhe fuqia e të cilit transmetohet në rrotat e pasme.

Pjesë e paketës është Ford Sierra RS 500 Cosworth i vitit 1987, i cili përfaqëson një version më të fuqishëm të modelit Sierra RS Cosworth. Ndryshimet përfshijnë një turbongarkues më të madh dhe një intercooler. Në versionin rrugor, motori jepte 224 kuaj/fuqi.

Red Bull X2019 25th Anniversary Special Edition është një shtesë në botën e prototipeve virtuale.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat