Është lansuar zyrtarisht përditësimi Android TV 13

Teknologji

Është lansuar zyrtarisht përditësimi Android TV 13

Më: 4 dhjetor 2022 Në ora: 17:03
Foto ilustrim

Është lansuar zyrtarisht Android TV 13, por ndoshta nuk duhet të prisni ta shihni atë në ndonjë pajisje në të ardhmen e afërt.

Ky është më shumë një moment historik zhvilluesish se çdo gjë tjetër pasi përditësimet e Android TV janë përgjithësisht në një orar më të ngadaltë dhe më pak të gjera në pajisje se përditësimet e rregullta të Android.

Edhe vetë pajisjet Chromecast të Google sapo morën Android TV 12 në fillim të këtij viti.

API-të AudioManager tani mbështesin rrugët paraprake të audios për formatet e mbështetura të audios dhe grupet e altoparlantëve, raporton GSM Arena.

Ekziston një API e re e Keyboard Layouts në Android TV 13, e cila lejon zgjedhjen e shfaqjes të gjuhëve të ndryshme për tastierat e jashtme.

Privatësia dhe qasshmëria janë përmirësuar gjithashtu. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat