​Samsung Electronics emëron presidenten e parë femër

Teknologji

​Samsung Electronics emëron presidenten e parë femër

Më: 5 dhjetor 2022 Në ora: 13:40
Foto ilustrim

Samsung Electronics ka promovuar për herë të parë një grua ekzekutive si presidente të gjigantit të teknologjisë.

Lee Young-hee u promovua në rolin kryesor nga posti i saj i mëparshëm si drejtuese e Qendrës Globale të Marketingut të kompanisë së divizionit Device Experience (DX), raportoi Agjencia e Lajmeve Yonhap.

Ajo iu bashkua firmës në vitin 2007 dhe u emërua nënkryetare në vitin 2012.

Më parë ka punuar për L'Oreal, ajo vlerësohet me promovimin e suksesshëm të imazhit dhe markës së telefonave celularë Galaxy të Samsung

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat