​Forbes: Musk nuk është më njeriu më i pasur në botë

Teknologji

​Forbes: Musk nuk është më njeriu më i pasur në botë

Më: 7 dhjetor 2022 Në ora: 19:21
Elon Musk

Nga sot, pronari i Twitter dhe Tesla, Elon Musk, nuk është më njeriu më i pasur në botë, sipas të dhënave të revistës prestigjioze të Nju Jorkut “Forbes”.

Musk ra nga vendi i parë pas blerjes prej 44 miliardë dollarësh të Twitter dhe shitjes së aksioneve në kompaninë e tij të makinave elektrike.

Në vend të parë doli Bernard Arnault, pronar i markës luksoze Louis Vuitton dhe kompanive të shumta, pasuria e të cilëve sipas “Forbes” vlerësohet në 185.4 miliardë dollarë.

Musk, i cili ishte në vendin e parë që nga shtatori 2021, ka një vlerë neto të vlerësuar prej 185.3 miliardë dollarë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat