Samsung Galaxy M42 5G po merr përditësimin One UI 5.1

Teknologji

Samsung Galaxy M42 5G po merr përditësimin One UI 5.1

Më: 5 mars 2023 Në ora: 08:27
Përditësimi ka versionin e firmuerit M426BXXU4DWB1 dhe kërkon një shkarkim prej rreth 1 GB.

Samsung Galaxy M42 5G i lançuar në 2021 me One UI 3.1 të bazuar në Android 11 po merr përditësimin e qëndrueshëm One UI 5.1 bazuar në Android 13.

Përditësimi ka versionin e firmuerit M426BXXU4DWB1 dhe kërkon një shkarkim prej rreth 1 GB.

Ky përditësim vjen me veçoritë e zakonshme One UI 5.1 dhe patch-in e sigurisë Android të shkurtit 2023, raporton GSM Arena.

Përditësimi i One UI 5.1 për Galaxy M42 5G aktualisht po shfaqet në Indi, por prezantimi duhet të zgjerohet së shpejti në vende të tjera.

Nëse nuk e keni marrë ende përditësimin, mund ta kontrolloni manualisht duke shkuar te menyja e telefonit tuaj Settings > Software Update.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat