Inxhinieri thotë se dy truproja e ruajnë Elon Muskun në zyrat e Twitter-it, e ndjekin edhe në tualet

Teknologji

Inxhinieri thotë se dy truproja e ruajnë Elon Muskun në zyrat e Twitter-it, e ndjekin edhe në tualet

Më: 9 mars 2023 Në ora: 11:55
Elon Musk

Elon Musk shoqërohet rreth selisë së Twitter nga të paktën dy truproja, të cilët madje e ndjekin atë në tualet, ka thënë një inxhinier në kompaninë e mediave sociale.

Inxhinieri i cili foli për BBC në kushte anonimiteti për të mbrojtur punësimin e tyre, tha se truprojat ishin “të rëndë” dhe “të gjatë” dhe sikur të ishin nga një “film i Hollivudit”.

Nuk është e pazakontë që drejtuesit e lartë dhe CEO-t të shoqërohen nga truproja, ose që kompanitë të shpenzojnë shuma të konsiderueshme parash duke u dhënë atyre siguri.

Inxhinieri tha se ai mendonte angazhimi i truprojave nga Musk brenda selisë së Twitter në San Francisko, sugjeronte mungesë besimi te punonjësit e kompanisë.

Twitter nuk iu përgjigj menjëherë një kërkese për koment nga Insider.

Babi i Musk-ut, Errol tha në muajin janar se frikësohet për sigurinë e djalit të tij edhe pse ai ruhet nga 100 roje sigurie.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat