Të gjitha modelet e iPhone 15 kanë bateri me kapacitete pak më të mëdha se paraardhësit e tyre, zbulohen specifikat e sakta

Teknologji

Të gjitha modelet e iPhone 15 kanë bateri me kapacitete pak më të mëdha se paraardhësit e tyre, zbulohen specifikat e sakta

Më: 16 shtator 2023 Në ora: 20:50
Foto ilustrim

Apple është dhe ka qenë gjithmonë i njohur për mospublikimin e kapaciteteve aktuale të baterive të pajisjeve të saj si pjesë e fletëve të specifikimeve të saj, dhe kështu nëse jeni të interesuar për numrat e saktë, në përgjithësi duhet të prisni derisa ato të dalin në shitje dhe që disa njerëz të marrin iPhone-ët e rinj në dorë dhe t’i çmontojnë ato.

Ose, si në rastin e sotëm, prisni që rregullatorët e Kinës të certifikojnë modelet e reja për shitje në vend.

Një certifikim i tillë është pikërisht ajo që u shfaq gjatë ditës së djeshme, duke zbuluar faktin se të katër modelet e iPhone 15 kanë bateri pak më të mëdha se paraardhësit e tyre.

Apple iPhone 15 ka marrë një kapacitet prej 3,349mAh, nga 3,279mAh sa ishte në iPhone 14. iPhone 15 Plus merr 4,383 mAh, në krahasim me 4,325mAh në iPhone 14 Plus, raporton GSM Arena.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat