Nintendo njoftoi mbylljen e shërbimeve online për 3DS dhe Wii U

Teknologji

Nintendo njoftoi mbylljen e shërbimeve online për 3DS dhe Wii U

Më: 5 tetor 2023 Në ora: 23:47
Nintendo

Konsolat Nintendo Wii U dhe Nintendo 3DS nuk do të kenë më asnjë funksionalitet rrjeti duke filluar nga viti i ardhshëm.

Nintendo njoftoi se në fillim të muajit prill të vitit 2024, ata do të çaktivizojnë të gjithë komunikimin në internet për platformat e tyre të vjetra.

Kjo do të thotë që lojërat 3DS dhe Wii U nuk do të mund të luhen më në modalitetin me shumë lojtarë, dhe as tabelat e liderëve në internet dhe format e tjera të lojës në internet.

Ky është, meqë ra fjala, një vazhdimësi e dërgimit të konzollave të vjetra Nintendo në të kaluarën.

Në fillim të këtij viti, blerja e lojërave digjitale përmes eShop u çaktivizua për Wii U dhe 3DS.

Nëntë vjet më parë Nintendo bëri të njëjtën gjë për platformat e atëhershme Wii dhe DS. 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat