Është sërish më popullori: Fortnite theu të gjitha rekordet

Teknologji

Është sërish më popullori: Fortnite theu të gjitha rekordet

Më: 8 nëntor 2023 Në ora: 10:36
Fortnite

Fortnite pati statistika shumë të mira gjatë fundjavës, duke thyer rekorde për numrin e lojtarëve aktivë dhe shikueshmëria e lojës gjithashtu u rrit në platformën Twitch.

Epic njoftoi zyrtarisht se e shtuna ishte dita më e mirë në historinë e Fortnite dhe gjatë kësaj dite loja u luajt nga gjithsej 44.7 milionë lojtarë, të cilët shpenzuan 102 milionë orë në video-lojëra.

Para kësaj, 5.8 milionë lojtarë ishin aktivë në Fortnite në një moment. Ky ishte në atë kohë aktiviteti më i lartë i regjistruar i lojtarëve që nga fillimi i video-lojës.

Nga ky numër, katër milionë lojtarë morën pjesë në modalitetin Battle Royale, një milion prej tyre ishin në Zero Build, ndërsa mënyrat Creative, Save, World dhe të tjera kishin pothuajse një milion lojtarë.

Ka një arsye pse Fortnite ka një numër rekord lojtarësh përsëri, dhe kjo është kthimi i një harte të vjetër që mungon që nga viti 2019.

Fortnite rifitoi përkohësisht titullin e lojës më të ndjekur në Twitch, përpara titujve të tjerë të njohur si Counter-Strike, League of Legends ose Valorant.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat