WhatsApp po rikthen një veçori të cilën e kishte larguar një vit më parë

Teknologji

WhatsApp po rikthen një veçori të cilën e kishte larguar një vit më parë

Më: 29 nëntor 2023 Në ora: 21:58
WhatsApp

WhatsApp po rikthen për përdoruesit në ueb veçorinë “View once” për foto dhe video, një funksion i cili u largua një vit më parë “për arsye sigurie”.

Përdoruesit e WhatsApp mund të dërgojnë foto dhe video që mund të shikohen vetëm një herë para se të zhduken nga biseda, por veçoria është e disponueshme vetëm për përdoruesit e Android dhe iOS.

Funksioni ishte ofruar më parë në versionet desktop dhe Web të aplikacionit.

Tani, një raport sugjeron që platforma e mediave sociale po rikthen funksionin “Shiko një herë” (për foto dhe video) për versionet e WhatsApp Web dhe WhatsApp për desktop.

Sipas një raporti, kompania po mundëson këtë opsion për Windows, macOS dhe pajisje të lidhura si iPad.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat