Çfarë tha regjisori i filmave “Avatar” dhe “Terminator” për Apple Vision Pro

Teknologji

Çfarë tha regjisori i filmave “Avatar” dhe “Terminator” për Apple Vision Pro

Më: 10 shkurt 2024 Në ora: 07:32
James Cameron

James Cameron, regjisori i filmave “Terminator” dhe “Avatar”, fillimisht ishte skeptik për pajisjen Apple Vision Pro, por ka ndryshuar mendje.

Apple ka lëshuar pajisjen revolucionare të realitetit të përzier, Vision Pro, e cila duket se u ka lënë përshtypje disa kineastëve të famshëm.

Në një intervistë me Vanity, ne pamë një vështrim të ri Vision Pro, nga CEO i Apple, Tim Cook, si dhe drejtorët James Cameron dhe Jon Favreau.

“Unë do të thosha se përvoja ime ishte fetare. Në fillim isha skeptik. Unë nuk e adhuroj perëndinë e madhe Apple, por u mahnita me të vërtetë”, tha Cameron.

Drejtori i Iron Man dhe The Mandalorian, Jon Favreau, iu bashkua diskutimit, duke thënë se ai ishte “i mahnitur” nga teknologjia e ofruar nga Apple Vision Pro dhe se do të përdoret për të treguar historitë e së ardhmes.

Favreau ka krijuar tashmë përmbajtje posaçërisht për aftësitë 3D të Vision Pro, duke vënë në dukje, “jam i emocionuar për atë lloj historie që mund të tregoj tani që nuk mund ta bëja më parë”.

Për Apple Vision Pro, Cameron nuk është evolucionar, por revolucionar “dhe këtë e them si dikush që ka 18 vjet që punon me VR”. 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat