Disa blerës të Apple Vision Pro po i kthejnë pajisjet e tyre – tregojnë arsyet pse

Teknologji

Disa blerës të Apple Vision Pro po i kthejnë pajisjet e tyre – tregojnë arsyet pse

Më: 15 shkurt 2024 Në ora: 07:35
Foto ilustrim

Kur Apple Vision Pro doli në treg më 2 shkurt, fansat e mundshëm u rreshtuan në agim për të testuar pajisjet në Apple Stores e tyre lokale.

Dhe shumica e tyre u shprehen të befasuar për të mirë.

Shkëlqejnë Alberto dhe Isaken: Notat e lojtarëve, Lazio 1-0 Bayern Munich

Por gati dy javë pas lansimit të pajisjes, përshtypjet e para të pajisjes futuristike duket se janë përkeqësuar për disa blerës, të cilët thonë se po e kthejnë pajisjen prej 3500 dollarësh.

Një arsye kryesore që klientët e Vision Pro thonë se duan një rimbursim: nuk u pëlqen “dizajni i madh”.

Farzad Mesbahi, i cili rregullisht krijon video në YouTube për teknologjinë, thotë se ai nuk mund ta shohë veten duke përdorur pajisjet për periudha të gjata siç bëjnë njerëzit me telefonat inteligjentë, tabletët dhe kompjuterët.

Edhe Collin Michael, një “budalla i vetëshpallur i Apple”, do të pajtohej me të.

Në një video në YouTube që ai ngarkoi se pse po e kthen Vision Pro, ai thotë se pesha e pajisjes është “mjaft e dukshme” për të qenë një barrë”.

Zhgënjimi në cilësinë e vizionit të kufjeve është një tjetër shqetësim i shprehur nga klientët e Vision Pro.

Kështu, disa klientë thjesht besojnë se Vision Pro nuk ofron mjaft përvoja unike për të justifikuar çmimin e tij të lartë – edhe pse Apple ka ndërtuar më shumë se 600 aplikacione të reja për të.

Çfarë është më interesante është fakti se disa pranojnë se i blejnë me qëllimin për ta kthyer atë, vetëm për të parë aftësitë e saj. 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat