​Bie ndjeshëm çmimi i Bitcoin

Teknologji

​Bie ndjeshëm çmimi i Bitcoin

Më: 22 qershor 2024 Në ora: 10:09
Foto ilustrim

Çmimi i Bitcoin ra në rreth 63,400 dollarë të premten – më i ulëti në gati gjashtë javë.

Kriptomonedha më e madhe në botë ra deri në 63,444 dollarë, ndërkohë që tregtohej pak mbi 64,000 dollarë për një humbje ditore prej 1.5% në orën 18:06, sipas CoinMarketCap, një uebsajt dixhital për përcjelljen e çmimeve të aseteve.

Bitcoin pa çmimin e tij të fundit që ra në 61,357 dollarë më 15 maj.

Ethereum, nga ana tjetër, ishte i qëndrueshëm rreth 3,515 dollarë, pasi u ul në 3,446 dollarë më parë gjatë ditës.

Disa altcoin panë që çmimet e tyre ranë më shumë se 4% gjatë ditës.

Vlera e tregut të kriptomonedhave qëndronte në 2.34 trilion dollarë me një humbje ditore prej 1%, ndërsa pjesa e Bitcoin, e njohur si dominim, ishte në 54% dhe e Ethereum ishte në 18.4%.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat