Të rinjtë po braktisin rrjetet sociale - Bota Sot
Të rinjtë po braktisin rrjetet sociale

Teknologji

Të rinjtë po braktisin rrjetet sociale

Më: 10 mars 2018 Në ora: 10:21
Foto ilustrim

Të rinjtë po kalojnë më pak kohë nëpër rrjetet sociale.

Sipas Origin, një kompani marketingu me bazë në Boston të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Facebook-u, Twitter-i dhe Instagram-i po shohin se si të lindurit pas vitit 1994 po çregjistrohen gjithmonë e më shumë prej tyre. Ndërsa, ata që nuk çregjistrohen, kalojnë më pak kohë në to.

I vetmi rrjet social që po i shpëton këtij trendi rënës është Snapchat-i.

Sipas studimit të Origin, të rinjtë po lënë pas dore rrjetet sociale sepse mendojnë se janë humbje kohe dhe se këto rrjete po i bëjnë që të mendojnë negativisht.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test