Bie bitcoin për shkak të vjedhjes në tregun e aksioneve - Bota Sot
Bie bitcoin për shkak të vjedhjes në tregun e aksioneve

Teknologji

Bie bitcoin për shkak të vjedhjes në tregun e aksioneve

Më: 13 qershor 2018 Në ora: 17:14
Foto ilustrim

Çmimi i bitcoin ra sot në 6.370 dollarë, niveli më i ulët në katër muaj, vetëm pak ditë pasi hakerët vodhën bitcoins nga bursa e Koresë së Jugut për monedha virtuale Coinrail në vlerë 37 milionë dollarë.

Pas zbulimit të vjedhjes, çmimi i bitcoin "u shkri" për 500 dollarë në një orë dhe vazhdoi të binte, transmeton AP.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test