Bilall Kasami: Është shuar tërësisht zjarri në Tetovë

Tetova

Bilall Kasami: Është shuar tërësisht zjarri në Tetovë

Më: 31 maj 2022 Në ora: 15:23
Bilall Kasami

Kryetari i Komunës së Tetovës Bilall Kasami, ka njoftuar se zjarri në depon e fabrikës “PoFix” është shuar tërësisht.

Kasami i falënderon ata që ndihmuan në shuarjen e zjarrit, i cili dje shkaktoi panik të madh te qytetarët.

“Pas shumë përpjekjeve nga ana e ekipit të Njësitit Territorial kundër Zjarrit dhe vullnetarëve të vullnetit të mirë, më në fund është shuarr zjarri në depon e fabrikës “Pofix””.

“Përpjekjet dhe mundi i vazhdueshëm dhanë rezultatin e shumëpritur. Ngjarjet si kjo uroj të mos përsëriten, me shpresë se e ardhmja është e mirë dhe e ndritëshme!
Falënderoj të gjithë pjesëmarrësit që ndihmuan në këto dy ditë tejet të vështira!”,
ka shkruar Kasami.

Ndryshe, në zjarrin e djeshëm kishte vetëm disa persona të lënduar lehtë dhe disa zjarrfikës me asfiksim, ndërsa dëmi material sipas pronarit të kompanisë është mbi 12 milionë euro.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat