Digjet një fermë pulash në Tetovë

Tetova

Digjet një fermë pulash në Tetovë

Më: 25 mars 2024 Në ora: 13:18
Foto ilustrim

SPB Tetovë njofton se sot është djegur një objekt me inkubator për zogj në fshatin Kamjan.

“Sot (25-mars) në ora 03:50 në SPB-Tetovë është raportuar se është përhapur zjarr në një objekt (kasolle) me inkubatorë për zogj në Kamjan të Tetovës, në pronësi të 32-vjeçarit S.R. nga ky fshat.

Nuk ka patur persona të lënduar dhe sipas raportit, nga zjarri kanë ngordhur rreth 4000 zogj.

Me ndërhyrjen e Njësitit Territorial të Zjarrfikës së Tetovës, zjarri është lokalizuar plotësisht. Inspektimi në vendin e ngjarjes do të kryhet gjatë ditës”, njoftojnë nga MPB./

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat