UNDP-i mbështet MTI-në në ngritjen e kapaciteteve për zhvillimin e turizmit

Turizëm

UNDP-i mbështet MTI-në në ngritjen e kapaciteteve për zhvillimin e turizmit

Më: 17 dhjetor 2020 Në ora: 15:54
Takimi online

Përfaqësues nga Departamenti i Turizmit dhe nga Kabineti i Ministrit të Ministrisë së Tregtisë dhe Industrisë (MTI) mbajtën një takim virtual me përfaqësuesit e UNDP-së, ku diskutuan lidhur me projektin “Ndihmë për tregtinë”, përmes së cilit mundësohet përkrahja dhe ngritja e kapaciteteve në zhvillimin e turizmit.

Në takim u diskutua lidhur me profilin e Sektorit të Turizmit dhe ngritjes së kapaciteteve në krijimin e politikave turistike nga stafi i turizmit, si dhe riorganizimi i departamentit të turizmit.

Me theks të veçantë iu bë edhe një analizë zhvillimit të resurseve njerëzore në sektorin e turizmit.

Prezent në këtë takim ishte edhe Albert Maxhuni, shef i kabinetit të ministrit në MTI, i cili bëri të ditur se MTI-ja ka hartuar plane dhe projekte që ka përkrahur nivelin lokal në zhvillimin e turizmit dhe në avancimin dhe promovimin e produkteve turistike.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat