Këto ushqime dëmtojnë flokët - Bota Sot
Këto ushqime dëmtojnë flokët

Ushqime

Këto ushqime dëmtojnë flokët

Më: 9 shkurt 2019 Në ora: 08:55
Ilustrim

Por ka disa truket të tjera që mund t’ju ndihmojnë të merreni me yndyrën shtesë pa bërë shumë përpjekje.

Për shembull, konsumimi i ushqimit të caktuara mund të zvogëlojë sasinë e yndyrës të prodhuar ndërsa llojet e tjera të ushqimeve mund ta rrisin atë, njofton Klan Kosova.

Ushqimet që e rrisin sasinë e yndyrës janë si sheqeri, buka e bardhë, ushqimi i skuqur, produktetet e ushqimit si dhe kripa.

Ndërsa ushqimet që e ulin sasinë e yndyrës në flokë janë ushqimet të pasura me vitaminë B dhe E si dhe të pasura me zink.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...