Ushqimet më të mira për personat që rrinë shumë ulur - Bota Sot
Ushqimet më të mira për personat që rrinë shumë ulur

Ushqime

E mërkurë, 14 nëntor 2018

Ushqimet më të mira për personat që rrinë shumë ulur

Më: 31 tetor 2018 Në ora: 19:56
Ilustrim

Nëse shpenzoni një pjesë të mirë të ditës në zyrë për shkak të punës suaj, jeni me siguri të vetëdijshëm se qëndrimi afatgjatë lë pasoja të pasigurta në trupin tuaj.

Gjatë uljes së gjatë, rritet ndjenja e urisë, niveli i sheqerit në gjak, si dhe presioni i gjakut. E gjithë kjo mund të zgjidhet me ushqim të përshtatshëm.

Këto janë ushqimet që do të ndihmojnë njerëzit që qëndrojnë ulur për një kohë të gjatë brenda ditës:

Ananas 

Vaj ulliri

Shafran i Indisë

Frutat e Berrit

Avokado

Peshqit me vaj

Arra

Hudhra.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test