Prefektura, masa për përballimin e motit të keq - Bota Sot
Prefektura, masa për përballimin e motit të keq

Vlora

Prefektura, masa për përballimin e motit të keq

Më: 4 janar 2019 Në ora: 18:45
Vlorë

Për të përballuar situatën nga moti i keq, prefektura e qarkut të Vlorës ka angazhuar strukturat e posaçme në terren për të mbikqyrur situatën.

Kështu, në terren janë të gjitha strukturat e nevojshme për të bërë pastrimin nga dëbora të të gjitha akseve rrugore në Llogora, Kotë, Kuç, Tërbaç.

Mbledhja e Përballimit dhe Planifikimit të Emergjencave Civile është kryesuar nga Prefekti i qarkut Vlorë, Flamur Mamaj. /atsh

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...