I dënuar me burg në Itali, e “pëson” në Vlorë - Bota Sot
I dënuar me burg në Itali, e “pëson” në Vlorë

Vlora

I dënuar me burg në Itali, e “pëson” në Vlorë

Më: 28 qershor 2019 Në ora: 11:22
Ilustrim

Një 42-vjeçar i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Italia për trafik lëndësh narkotike është arrestuar nga policia e Vlorës.

Mësohet se personi me iniciale M. Y., u arrestua në lagjen ‘Pavarësia’.

Gjykata e Breshias lëshoi urdhër arresti ndërkombëtar ndaj tij në vitin 2018.

Dhe në shkurt të vitit 2019, e dënoi 42-vjeçarin me 4 vite burgim.

“Gjykata e Breshias/Itali në vitin 2018, ka lëshuar urdhër arrestin ndërkombëtar ndaj shtetasit M.Y., për veprën penale “Trafikimi i lëndëve narkotike, kryer në bashkëpunim” sipas Kodit Penal Italian. Kjo Gjykatë, në Shkurt të vitit 2019 e ka dënuar shtetasin M.Y me 4 vite burgim,”-raporton policia.

Materialet i janë referuar Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Vlorë për veprime të mëtejshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...