Vlora mbulohet nga tymi, vijon përhapja e flakëve tek ish-depot e Naftës

Vlora

Vlora mbulohet nga tymi, vijon përhapja e flakëve tek ish-depot e Naftës

Më: 5 gusht 2021 Në ora: 12:14
Foto

Situata me zjarret në Vlorë sa vjen e rëndohet. Pas zjarreve në Karaburun, një vatër tjetër zjarri është aktivizuar pranë ish-depove të naftës në dalje të qytetit.

Siç shihet nga pamjet flakët po përhapen me shpejtësi të ndihmuara dhe nga era e fortë për po frynë në zonë.

Bimësi e ulët e shkurre janë ndjegur në këtë zonë dhe tymi ka mbuluar një pjesë të qytetit.

Ndërkohë vijon përhapja e flakëve dhe në Karaburun, por sot është aktivizuar një tjetër vatër në fshatin Gjorm.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat