Përplaset me kuaj në autostradë, humb jetën prizrenasi në Zvicër - Bota Sot
Përplaset me kuaj në autostradë, humb jetën prizrenasi në Zvicër

Zvicra

Përplaset me kuaj në autostradë, humb jetën prizrenasi në Zvicër

Më: 4 shkurt 2019 Në ora: 09:10
Pamje nga aksidenti

Rasti ka ndodhur në mëngjesin e hershëm të së kësaj të hëne, kur Ded Radi rreth një kilometër pas një tuneli, është përplasur me dy kuaj të cilët lirshëm po kalëronin në trafik.

Ded Radi ishte 53 vjeçar nga Prizreni por që jetonte dhe vepronte në Zvicër.

Pavarësisht reanimacionit menjëherë të iniciuar nga punëtorët e shpëtimit, sipas mediave zvicërane ngasësi kosovar ka ndërruar jetë në vendin e ngjarjes.

Fotografitë e policisë kantonale të Cyrihut tregojnë një Passat të bardhë krejtësisht të shkatërruar me çati të çarë.

Po ashtu edhe të dy kafshët ngordhën pas përplasjes së dhunshme me automjetin.
 

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...