Mërgimtari nga Zvicra ndihmon ambulancën e Rogovës së Hasit - Bota Sot
Mërgimtari nga Zvicra ndihmon ambulancën e Rogovës së Hasit

Zvicra

E martë, 16 tetor 2018

Mërgimtari nga Zvicra ndihmon ambulancën e Rogovës së Hasit

Nga: B.S Më: 25 tetor 2017 Në ora: 13:58
Ndihmat për ambulancën e fshatit Rogovë të Hasit

Milazim Morina, është nga Rogova e Hasit, që jeton dhe vepron në Kantonin e Bërnit në Zvicër.

Duke e parë gjendjen e keqe në ambulancën e fshatit Rogovë të Hasit, ai ka ndihmuar këtë ambulancë duke i dërguar 6 shtretër e karroca për invalid e pajisje të tjera.

“Isha në Kosovë para dy muaj dhe shkova në ambulancë në fshatin Rogovë e Hasit atu ku linda dhe u rrita , por e pash ambulancën tmerr me pajisje dhe aty për aty vendosa qe t’ju ndihmoj dhe ju dhashë fjalën se se shpejti do te dërgoj ndihma e pash shumë te nevojshme. Me 20 tetor i dërgova 6 shtretër te spitalit me komoda te kryt, karroca për invalid, rorrator, vag elektronike, karrige për dhomë pritje tavolina për pacientë  rroba për stafin mjekësor dhe dershek dhe jorganë me te gjitha sendet, ketë e bëra me shumë dëshire për vendlindjen time”, ka thënë Morina, shkruan “Bota sot”.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test