Afrikë, shkon në mbi 3,3 milionë numri i rasteve me COVID-19

Afrika

Afrikë, shkon në mbi 3,3 milionë numri i rasteve me COVID-19

Më: 19 janar 2021 Në ora: 10:11
Foto ilustrim

Numri i rasteve me koronavirus në kontinentin e Afrikës ka arritur në 3.300.945.

Sipas faqes së internetit “Worldometer”, e cila përpilon të dhënat mbi pandeminë, 79.736 persona kanë humbur jetën si pasojë e virusit në Afrikë.

Ndërkohë, numri i të shëruarve në kontinent ka shkuar në 2.718.039.

Numri më i madh i rasteve dhe vdekjeve në kontinent është regjistruar në Republikën e Afrikës së Jugut, Marok, Tunizi dhe Egjipt.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat