Shkon në 4 milionë e 181 mijë numri i rasteve me COVID-19 në Afrikë

Afrika

Shkon në 4 milionë e 181 mijë numri i rasteve me COVID-19 në Afrikë

Më: 27 mars 2021 Në ora: 06:40
Ilustrim

Numri i rasteve me koronavirusin e ri (COVID-19) në Afrikë ka shkuar në 4 milionë e 181 mijë.

Sipas Worldometer”, e cila përpilon informacionet më të fundit mbi pandeminë, numri i rasteve në gjithë kontinentin është rritur në 4.181.318.

Numri i të shëruarve në kontinent ka shkuar në 3.738.000 ndërsa numri i viktimave në 111.452.

Shifra më e madhe e rasteve në kontinent është regjistruar në Republikën e Afrikës së Jugut, Marok, Tunizi, Egjipt, Etiopi dhe Nigeri. Ndërkohë numri më i madh i vdekjeve është regjistruar në Republikën e Afrikës së Jugut dhe në Egjipt.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat