Afrikë, shkon në rreth 4 milionë e 220 mijë numri i rasteve me covid-19

Afrika

Afrikë, shkon në rreth 4 milionë e 220 mijë numri i rasteve me covid-19

Më: 29 mars 2021 Në ora: 17:16
Foto ilustrim

Numri i të shëruarve në kontinent ka shkuar në 3.787.188 ndërsa numri i viktimave në 112.215 persona.

Numri i rasteve me koronavirusin e ri (COVID-19) në Afrikë ka shkuar në rreth 4 milionë e 220 mijë.

Sipas faqes së internetit "Worldometer", e cila përpilon informacionet më të fundit mbi pandeminë, numri i rasteve në gjithë kontinentin është rritur në 4.219.084.

Numri i të shëruarve në kontinent ka shkuar në 3.787.188 ndërsa numri i viktimave në 112.215 persona.

Shifra më e madhe e rasteve në kontinent është regjistruar në Republikën e Afrikës së Jugut, Marok, Tunizi, Egjipt, Etiopi dhe Nigeri. Ndërkohë numri më i madh i vdekjeve është regjistruar në Republikën e Afrikës së Jugut dhe Egjipt.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat