Afrikë, numri i rasteve me COVID-19 rritet në mbi 7,8 milionë

Afrika

Afrikë, numri i rasteve me COVID-19 rritet në mbi 7,8 milionë

Më: 1 shtator 2021 Në ora: 09:57
Foto ilustrim

Numri i rasteve me koronavirusin e ri në kontinentin afrikan shkoi mbi 7.835.000.

Sipas faqes së internetit “Worldometers” ku azhurnohen të dhënat e COVID-19 në kontinent, numri i viktimave nga COVID-19 u rrit në 195.971.

Numri i përgjithshëm rasteve në Afrikë me COVID-19 shkoi mbi 7.838.973 dhe numri i të shëruarve shkoi mbi 6.945.519.

Numri më i madh i rasteve në kontinent u regjistrua në Republikën e Afrikës së Jugut, Marok, Tunizi, Libi dhe në Egjipt.

Kurse numri më i madh i viktimave u regjistrua në Republikën e Afrikës së Jugut, Tunizi dhe në Egjipt.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat