Tmerruese, nëna vret me thikë vajzën dy vjeçare dhe i ha mëlçinë

Afrika

Tmerruese, nëna vret me thikë vajzën dy vjeçare dhe i ha mëlçinë

Më: 27 prill 2023 Në ora: 11:19
Olivia Nazarian

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kenia, ku një vajzë vetëm 2 vjeç është vrarë mizorisht nga nëna e saj 24 vjeçare.

Mediat e huaja shkruajnë se Olivia Nazarian nuk është mjaftuar vetëm me vrasjen e vogëlushes, por i ka copëtuar trupin dhe i ka ngrënë mëlçinë.

Krimi i rëndë ka ndodhur më 23 prill në Kenia, kanë qenë fqinjët që dëgjuan britmat e Glory-t të vogël, të cilët në fillim kanë menduar se ndoshta në shtëpinë e tyre kishin hyrë hajdutë, por janë shokuar kur kanë shkuar në banesën e 24 vjeçares dhe e kanë parë atë lakuriq  duke goditur me thikë vajzën e saj teksa këndonte ninullat e fëmijëve.

Ata kanë njoftuar menjëherë policinë ndërsa disa nga fqinjët kanë tentuar të thyejnë derën. Megjithatë, kur ia dolën, tashmë ishte tepër vonë për 2-vjeçaren.

Një fqinj që foli për gazetën keniane The Standard tha se dëgjoi 24 vjeçaren  që ti thoshte 2 vjeçares “nuk do të qash më fëmijë, do të flesh përgjithmonë. Të dua, bija ime”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat