Vritet një person, plagosen gjashtë të tjerë në protestat në Komore

Afrika

Vritet një person, plagosen gjashtë të tjerë në protestat në Komore

Më: 19 janar 2024 Në ora: 11:46
Foto ilustrim

Autoritetet në Komore kanë ndërprerë aksesin në internet pas protestave kundër rizgjedhjes së presidentit, Azali Assoumani.

Një person thuhet se është vrarë dhe gjashtë të tjerë janë plagosur ndërsa policia vazhdon të luftojë me mbështetësit e zemëruar të opozitës në kryeqytetin Moroni, shkruan BBC.

Disa rrugë në kryeqytet janë barrikaduar dhe një numër i paspecifikuar protestuesish janë arrestuar.

Është vendosur një shtetrrethimi gjatë natës për të frenuar trazirat në përhapje.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat